
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC179AD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0945
4.0945
10
3.6803
36.803
25
3.4789
86.9725
100
3.01511
301.511
250
2.860488
715.122
500
2.566729
1283.3645
1000
2.164708
2164.708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 30Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 75LBC179 |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |