
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC184D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.7405
4.7405
10
4.2541
42.541
25
4.02154
100.5385
100
3.485265
348.5265
250
3.306494
826.6235
500
2.966907
1483.4535
1000
2.502205
2502.205
2500
2.3771
5942.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 75LBC184 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |