SN75LBC775DWG4
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC775DWG4
Package:
20-SOIC
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Transceiver
Duplex Full
Series -
Package Tube
Protocol AppleTalk
Data Rate 1Mbps
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number SN75LB
Receiver Hysteresis 30 mV
Operating Temperature 0°C ~ 70°C