SN75LBC776DWG4
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC776DWG4
Package:
20-SOIC
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/3 20SOIC
Type Transceiver
Duplex Full
Series -
Package Tube
Protocol GeoPort™
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number SN75LB
Receiver Hysteresis 50 mV
Operating Temperature 0°C ~ 70°C