SN75LBC784DWR
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC784DWR
Package:
28-SOIC
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 4/4 28SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Transceiver
Duplex Full
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Protocol RS423
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 10.8V ~ 13.2V
Base Product Number SN75LB
Receiver Hysteresis 40 mV
Operating Temperature 0°C ~ 70°C