SN75LBC978DLR
Texas Instruments
Product No:
SN75LBC978DLR
Package:
56-SSOP
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 9/9 56SSOP
Type Transceiver
Duplex Half
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Protocol RS422, RS485
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number SN75LB
Receiver Hysteresis 45 mV
Operating Temperature 0°C ~ 70°C