SN75LP1185DW
Texas Instruments
Product No:
SN75LP1185DW
Package:
20-SOIC
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 20SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Transceiver
Duplex Full
Series -
Package Tube
Protocol RS232
Data Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Base Product Number 75LP1185
Receiver Hysteresis 1 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C