SN75LVDS390D
Texas Instruments
Product No:
SN75LVDS390D
Package:
16-SOIC
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 98
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Texas Instruments
Type Receiver
Duplex -
Series -
Package Tube
Protocol LVDS
Data Rate 200Mbps
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Base Product Number 75LVDS390
Operating Temperature 0°C ~ 70°C