SNSS20101JT1G
onsemi
Product No:
SNSS20101JT1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SC-89-3
Batch:
Datasheet:
Description:
TRANS NPN 20V 1A SC89-3
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 225 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-89, SOT-490
Product Status Active
Transistor Type NPN
Base Product Number SNSS20101
Operating Temperature -
Frequency - Transition 350MHz
Supplier Device Package SC-89-3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 220mV @ 100mA, 1A
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 100mA, 2V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20 V