SNSS35200MR6T1G
onsemi
Product No:
SNSS35200MR6T1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-TSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
TRANS PNP 35V 2A 6TSOP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 625 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Product Status Last Time Buy
Transistor Type PNP
Base Product Number SNSS35200
Operating Temperature -
Frequency - Transition 100MHz
Supplier Device Package 6-TSOP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 310mV @ 20mA, 2A
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 1.5A, 1.5V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 35 V