SP1008-682H
API Delevan Inc.
Product No:
SP1008-682H
Description:
FIXED IND 6.8UH 282MA 1.43OHM SM
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 6.8 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 1.43Ohm Max
Current Rating (Amps) 282 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz