SP1008-683G
API Delevan Inc.
Product No:
SP1008-683G
Description:
FIXED IND 68UH 112MA 9 OHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±2%
Inductance 68 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 9Ohm Max
Current Rating (Amps) 112 mA
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz