SP1210R-333H
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-333H
Description:
FIXED IND 33UH 243MA 3.5 OHM SMD
Type Drum Core, Wirewound
Series SP1210R
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 243 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 225mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz