SP1210R-393K
API Delevan Inc.
Product No:
SP1210R-393K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 39UH 212MA 4.6 OHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 39 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
DC Resistance (DCR) 4.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 212 mA
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 207mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz