SP1812-683J
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812-683J
Description:
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 68 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Current Rating (Amps) 275 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz