SP1812-823J
API Delevan Inc.
Product No:
SP1812-823J
Description:
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 82 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 262 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 228mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz