SPC5566MZP80
NXP USA Inc.
Product No:
SPC5566MZP80
Mfr NXP USA Inc.
Speed 80MHz
Series MPC55xx Qorivva
Package Tray
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package 416-PBGA (27x27)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.35V ~ 1.65V