SPC5634MF2MLU80
NXP USA Inc.
Product No:
SPC5634MF2MLU80
Package:
176-LQFP (24x24)
Description:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
User Guide
Mfr NXP USA Inc.
Speed 80MHz
Series MPC56xx Qorivva
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 80
Core Processor e200z3
Package / Case 176-LQFP
Product Status Active
Data Converters A/D 34x12b
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package 176-LQFP (24x24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.25V