SPD127-472M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD127-472M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.8A 22 MOHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series SPD127
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Obsolete
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Current Rating (Amps) 6.8 A
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz