SPD127R-104M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD127R-104M
Description:
FIXED IND 100UH 1.7A 220MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1342
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type Drum Core, Wirewound
Series SPD127R
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 100 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.7 A
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz