SPD127R-394M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD127R-394M
Description:
FIXED IND 390UH 900MA 750MOHM SM
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 390 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Current Rating (Amps) 900 mA
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz