SPD127R-563M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD127R-563M
Description:
FIXED IND 56UH 2.3A 120 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2676
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 56 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.3 A
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz