
API Delevan Inc.
Product No:
SPD74R-104M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 100UH 860MA 610MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.484
4.484
10
4.1135
41.135
25
3.73958
93.4895
50
3.14127
157.0635
100
2.692585
269.2585
250
2.54296
635.74
500
2.393373
1196.6865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | API Delevan Inc. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | SPD74R |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 100 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| DC Resistance (DCR) | 610mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 860 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.185" (4.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 860mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |