SPD74R-223M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD74R-223M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 22UH 2A 110 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6015
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series SPD74R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Current Rating (Amps) 2 A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz