SPD74R-333M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD74R-333M
Description:
FIXED IND 33UH 1.6A 170 MOHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.6 A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz