SPD74R-352M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD74R-352M
Description:
FIXED IND 3.5UH 3.7A 34 MOHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 3.5 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.7 A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz