SPD74R-473M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD74R-473M
Description:
FIXED IND 47UH 1.3A 260 MOHM SMD
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 47 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.3 A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz