
TDK Corporation
Product No:
SPM7054VT-3R3M-D
Manufacturer:
Package:
7054
Batch:
-
Description:
FIXED IND 3.3UH 9.5A 0.0112OHM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.50195
15.0195
25
1.38662
34.6655
50
1.15558
57.779
100
1.086325
108.6325
250
0.97071
242.6775
500
0.832048
416.024
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | SPM-VT-D |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Metal Composite |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm) |
| Base Product Number | SPM7054VT |
| DC Resistance (DCR) | 11.2mOhm |
| Current Rating (Amps) | 9.5 A |
| Height - Seated (Max) | 0.213" (5.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | 7054 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 13.7A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |