
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SPSR102K2J
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 2.2K OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4035
2.4035
10
2.13465
21.3465
25
1.97904
49.476
50
1.86276
93.138
100
1.629915
162.9915
250
1.39707
349.2675
500
1.164206
582.103
1000
1.008986
1008.986
5000
0.97794
4889.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm) |
| Base Product Number | SPSR10 |
| Height - Seated (Max) | 2.421" (61.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |