
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SPSW1027RJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 27 OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.071
2.071
10
1.83825
18.3825
25
1.70468
42.617
50
1.60455
80.2275
100
1.404005
140.4005
250
1.203422
300.8555
500
1.002839
501.4195
1000
0.869126
869.126
5000
0.842384
4211.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 27 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm) |
| Base Product Number | SPSW10 |
| Height - Seated (Max) | 2.421" (61.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |