
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SPSW7100RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 7W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.34235
13.4235
25
1.24488
31.122
50
1.17154
58.577
100
1.02505
102.505
250
0.878636
219.659
500
0.732184
366.092
1000
0.634562
634.562
5000
0.61504
3075.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm) |
| Base Product Number | SPSW7 |
| Height - Seated (Max) | 2.421" (61.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |