Home / Ceramic Capacitors / SQCAEM0R1BATME\500
SQCAEM0R1BATME\500
KYOCERA AVX
Product No:
SQCAEM0R1BATME\500
Description:
CAP CER 0.1PF 150V 0505
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 0.1 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C