SQCAEM680FAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
SQCAEM680FAJWE
Description:
CAP CER 68PF 150V 0505
Series SQ
Package Tray
Ratings -
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C