SQCB2M391KATWE
KYOCERA AVX
Product No:
SQCB2M391KATWE
Description:
CAP CER 390PF 200V 1111
Series SQ
Package Tray
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C