SQCB7M0R3BATMEV
KYOCERA AVX
Product No:
SQCB7M0R3BATMEV
Description:
CAP CER 0.3PF 500V 1111
Series SQ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 0.3 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C