SQCSVA0R8BAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
SQCSVA0R8BAT1A
Description:
CAP CER 0.8PF 250V 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4518
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 0.8 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C