SQCSVA910FAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
SQCSVA910FAT1A
Description:
CAP CER
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 91 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C