
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQHR1039KJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 39K OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.083
1.083
10
0.9614
9.614
25
0.88388
22.097
50
0.80636
40.318
100
0.697775
69.7775
250
0.589228
147.307
500
0.496204
248.102
1000
0.412471
412.471
5000
0.395418
1977.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 39 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | SQHR10 |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |