
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR1075KJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 75K OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.77235
7.7235
25
0.7106
17.765
50
0.64809
32.4045
100
0.56088
56.088
250
0.473632
118.408
500
0.398867
199.4335
1000
0.33155
331.55
5000
0.317842
1589.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 75 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMR10 |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |