
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR10S2K2J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 2.2K OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.969
0.969
10
0.85595
8.5595
25
0.7866
19.665
50
0.71763
35.8815
100
0.621015
62.1015
250
0.5244
131.1
500
0.441617
220.8085
1000
0.36709
367.09
5000
0.351908
1759.54
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm) |
| Base Product Number | SQMR10S |
| Height - Seated (Max) | 1.378" (35.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |