
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR3100KG
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 100K OHM 2% 3W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.551
5.51
25
0.47196
11.799
50
0.42484
21.242
100
0.369835
36.9835
250
0.330486
82.6215
500
0.267539
133.7695
1000
0.216391
216.391
5000
0.204592
1022.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm) |
| Base Product Number | SQMR3 |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |