
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR51K5J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 1.5K OHM 5% 5W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.48545
4.8545
25
0.41572
10.393
50
0.37411
18.7055
100
0.32566
32.566
250
0.291004
72.751
500
0.235581
117.7905
1000
0.190551
190.551
5000
0.180158
900.79
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.5 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMR5 |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |