
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR53K3J
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 3.3K OHM 5% 5W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.57
5.7
25
0.48868
12.217
50
0.43966
21.983
100
0.382755
38.2755
250
0.342
85.5
500
0.276849
138.4245
1000
0.223924
223.924
5000
0.211717
1058.585
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.3 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMR5 |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |