
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR7100KJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 100K OHM 5% 7W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.703
0.703
10
0.61085
6.1085
25
0.53656
13.414
50
0.49039
24.5195
100
0.425695
42.5695
250
0.370158
92.5395
500
0.30723
153.615
1000
0.24986
249.86
5000
0.238384
1191.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMR7 |
| Height - Seated (Max) | 1.575" (40.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |