
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW10R68J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 0.68 OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.6916
6.916
25
0.608
15.2
50
0.55575
27.7875
100
0.482315
48.2315
250
0.419406
104.8515
500
0.348118
174.059
1000
0.28311
283.11
5000
0.270104
1350.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 680 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMW10 |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |