
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW10S10RJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 10 OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.007
1.007
10
0.893
8.93
25
0.82118
20.5295
50
0.74917
37.4585
100
0.648375
64.8375
250
0.547466
136.8665
500
0.461035
230.5175
1000
0.38324
383.24
5000
0.367384
1836.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm) |
| Base Product Number | SQMW10 |
| Height - Seated (Max) | 1.378" (35.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |