
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW210RJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 10 OHM 5% 2W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.59375
5.9375
25
0.50882
12.7205
50
0.45771
22.8855
100
0.39843
39.843
250
0.35606
89.015
500
0.28823
144.115
1000
0.23312
233.12
5000
0.22041
1102.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm) |
| Base Product Number | SQMW2 |
| Height - Seated (Max) | 0.827" (21.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |