
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW547RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 5% 5W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.5928
5.928
25
0.50806
12.7015
50
0.45733
22.8665
100
0.398145
39.8145
250
0.355756
88.939
500
0.287983
143.9915
1000
0.23293
232.93
5000
0.220229
1101.145
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SQMW5 |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |