
YAGEO
Product No:
SQP10AJB-5R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 5 OHM 5% 10W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7695
0.7695
10
0.67165
6.7165
25
0.58976
14.744
50
0.53903
26.9515
100
0.467875
46.7875
250
0.406828
101.707
500
0.337668
168.834
1000
0.274607
274.607
5000
0.262
1310
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | SQP |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 5 Ohms |
| Composition | Cement |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm) |
| Base Product Number | SQP10AJ |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |