
YAGEO
Product No:
SQP10AJB-9R1
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 9.1 OHM 5% 10W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7695
0.7695
10
0.67165
6.7165
25
0.58976
14.744
40
0.539125
21.565
80
0.467875
37.43
230
0.406847
93.57481
500
0.337668
168.834
1000
0.274607
274.607
5000
0.262
1310
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | SQP |
| Package | Tray |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 9.1 Ohms |
| Composition | Cement |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm) |
| Base Product Number | SQP10AJ |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |